5- i 4-dniowy wyjazd w Beskid Wyspowy "BDH, czyli Beskidy Deluxe Heptakis"

Miejsce:

Beskid Wyspowy z bazą w Mszanie Dolnej

Charakter trasy:

5- lub 4-dniowa trasa piesza z noclegami w wysokim standardzie :-)

Termin:

Dłuuuuugi weekend 11-15.11.2021 r. (lub nieco krócej,  czyli dłuuugi weekend 11-14.11.2021 r.)
Start: czwartek 11.11., godz. 5:00, Warszawa Centralna (opcjonalnie 8:20, Kraków)
Meta: poniedziałek 15.11. (lub niedziela 14.11.), godz. 23:00, Warszawa Centralna (opcjonalnie 19:00, Kraków)

Dla kogo:

Wyjazd dla każdego, kto lubi chodzić po górach w listopadzie :-)*

* oznacza to, że nie boi się ciemności, chłodu i nie będzie marudzić, nawet jak przez cały dzień będzie padać deszcz :-)

Koszt:

około 650 zł (dojazd, noclegi, śniadania i obiadokolacje w pensjonacie, zwiedzanie, transport na miejscu). Studenci taniej o 50 zł. Ubezpieczenie we własnym zakresie.

Prowadzący:

Mariusz Pietrzak "Dzidek",  pietrzak.mr [zwierz] gmail [kropka] com

Trasa:

Planujemy zdobycie kilku "beskidzkich wysp". W planach Szczebel, Luboń Wielki, Lubogoszcz, Śnieżnica, Ćwilin oraz Jasień.  Bazę mamy w Mszanie Dolne w pensjonacie Słoneczko.

Atrakcje:

W kolejnej, siódmej już odsłonie Beskidów Deluxe zmieniamy miejsce! Tym razem nie jedziemy do Czech, aby uniknąć ewentualnych problemów związanych z przekraczaniem granicy podczas pandemii. Za to po raz pierwszy będziemy eksplorować Beskid Wyspowy, czyli tzw. "beskidzkie wyspy".  Góry te charakteryzują się szerokimi dolinami i górami o charakterze wyspowym - ze stromymi stokami i konkretnymi przewyższeniami. Z polan widokowych będzimy podziwiać widoki na Gorce, Babią Górę, a może nawet uda się zobaczyć Tatry. Zajrzymy też do jaskini :-)

Standard wyjazdu będzie stosunkowo wysoki, gdyż nocować będziemy w pensjonacie, który zapewni nam śniadania oraz obiadokolacje "jak u mamy"... Mniam :-)  Ogniska mogą się zdarzyć w ciągu dnia, albo wieczorem przy pensjonacie. W każdym razie gotowania obiadów na ogniskach nie planujemy, za to wieczorne posiady w hotelu przy gitarze mile widziane (o ile pojedzie z nami gitarzysta). A ci co wieczorem będą mieli jeszcze siły, mogą je wykorzystać grając w piłkarzyki :-).

Z atrakcji krajoznawczych wymienię Rabkę-Zrój z zabudową uzdrowiskową oraz pięknym drewnianym XVII wiecznym kościołem, w  którym mieści się obecnie muzeum im. Władysława Orkana.
O pięknych widokach oraz doborowym towarzystwie nawet nie wspominam :-)
Dla chętnych msza św. w niedzielę.

O wyjeździe:

Trasy dzienne nie będą bardzo długie (poniżej 20 km), ale będzie stromo. Trafimy nawet na skalistą, górską perć. Ponieważ dzień będzie krótki, więc chodzenie będzie intensywne. Za to plecak będzie lekki... Część trasy wypadnie po zmroku, więc zabierzcie latarki. Poza wędrówką będzie też parę ciekawostek krajoznawczych.
W przeciwieństwie do Beskidu Śląsko-Morawskiego, nie ma tutaj zbyt wielu schronisk, więc w czasie wędrówki będziemy bazować na kanapkach. Dzień pierwszy (i być może ostatni) idziemy z całym bagażem. W pozostałe dni na lekko.

Ewkipunek:

- polar lub sweter, kurtka od wiatru i deszczu, czapka, rękawiczki, wygodne buty za kostkę, ciepłe skarpety, ochraniacze
- termos, kubek, NÓŻ, łyżka, LATARKA, apteczka osobista (bandaż, plastry, środki przeciwbólowe), obuwie na zmianę (do pensjonatu), poddupnik
- dokumenty
- jedzenie - na kanapki w ciągu dnia
- przegryzki - słodycze, bakalie, kabanosy itp.
UWAGA: nie bierzemy śpiworów, karimat, menażek.

Zapisy:

9.11., godz. 00:10 - zapisy zakończone.
7.11., godz. 12:00 - LAST MINUTE :-),  zwolniły się 3 miejsca. Zapisy do poniedziałku do północy.
3.11., godz. 8:30 - BRAK MIEJSC, zapisy tylko na listę rezerwową.

ZAPISY ZAKOŃCZONE

Zapraszam serdecznie,
Dzidek Solo

 

Beskid Wyspowy (fot. Jerzy Opioła, źródło: plwiki.pl, licencja: CC-BY-SA-3.0)