Manewry górskie 1-2.04.2017 - Pogórze Dynowskie

Manewry górskie odbędą się w rejonie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego na pograniczu Pogórza Strzyżowskiego i Dynowskiego. Jest to wyjazd, który ma Wam pomóc ocenić, na ile sprawni jesteście w terenie i doszlifować umiejętności w komfortowych warunkach braku roszczeniowej grupy i instruktora. 

Zapisy: przez formularz podesłany na listę mailingową, zapisy do 10.03 do 20:00! Formą potwierdzenia zapisu jest wpłata zadatku i jego zaksięgowanie lub podesłane potwierdzenie przelewu.

Po zapisach będziecie dobierali się w zespoły manewrowe. Zależy nam, żeby w zespole były osoby o podobnych umiejętnosciach, kondycji i nie będące wcześniej w tej samej grupie na zimówce.

Zbiórka: 31.03.2017 (piątek) o 23:10 pod PKiN (tu)

Powrót: 03.04.2017 (poniedziałek) ok godz. 4:45 pod PKiN

Sprzęt: Każda para musi mieć APARAT FOTOGRAFICZNY (nie w telefonie!) i zapasowe baterie do niego, co najmniej 3 cienkopisy piszące na wilgotnym papierze i kilka kartek do pisania, pudełko po zapałkach lub inne, które pozwoli Wam przechować pineski, do tego apteczkę i plandekę lub koc ratunkowy. Weźcie, prosimy, swoje ulubione zabezpieczenie na mapy, jeśli nie ufacie zwykłym koszulkom. Poza tym klasyka: karimata, ciepły śpiwór, NRCeta, kurtka od deszczu i/lub parasol, ciepłe ubranie, ciepła czapka, rękawiczki (?), mocne buty, stuptuty (ochraniacze), latarka + baterie zapasowe, odblaski (przód i tył), menażka, kubek, nóż, łyżka, cienka linka (ok. 5m), kompas, zapasowe worki foliowe, zegarek, obowiązkowy zestaw do rozpalania: 2*świeczka, 2*zapalniczka, rękawice robocze (do pracy przy ognisku), machawka. Do tego coś od słońca (krem z filtrem, czapka). Swoje ulubione leki, a także dokumenty, zwłaszcza uprawniające do zniżek, i 60zł gotówki. UWAGA! Dojdzie do tego sprzęt grupowy po ustaleniach ze Sprzętowym - szczegóły w mailach!

Obowiązkowo do zabrania mapa terenu! Proponujemy "Pogórze Strzyżowskie i Dynowskie", skala 1:50000 wyd. Compass, ale może być też inna. Pamiętajcie o zabezpieczeniu mapy (koszulka na dokumenty lub mapnik)

Prowiant: UWAGA! lista obowiązkowego jedzenia będzie podana mailowo przez Żywieniowego! Na sobotę, poza wspólnie przygotowywaną obiado-kolacją, zabierzcie gotowe kanapki + picie na śniadanie i cały dzień oraz przegryzki na trasę nocną.

Uwaga: Wszystkie rzeczy pakujemy w worki foliowe (nie ma nieprzemakalnych plecaków)

Koszt: szacujemy, że łącznie będzie to około 160zł (przejazdy, materiały, wstępy, nocleg) + jedzenie, ale (jak pewnie szybko policzycie) prosimy o zabranie "awaryjnie" kilku złotych więcej, gdyby plan uległ dynamicznej zmianie. Cena bardzo zależy od cen biletów (zbior-kom), więc im szybciej je kupimy, tym taniej jedziemy.

Zadatek:  120 zł zbierane na konto Kursu (przeznaczone na organizację dojazdu). W tytule podawajcie swoje imię, nazwisko i informację, że to na zadatek na Manewry Górskie, np: "Jan Kowalski - zadatek na Manewry Górskie 2017". Dane konta:

70 2130 0004 2001 0380 3475 0002 (VW Bank Direct)
Stowarzyszenie Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie
ul. Smocza 27, 01-048 Warszawa

Pamiętajcie, że bilety możemy kupić dopiero, kiedy będize wiadomo ile nas jest, a one drożeją. Dlatego koniecznie potrzebujemy mieć te zadatki na koncie 10.03 o 20:00! Jeżeli przelew robicie dopiero w piątek, koniecznie przyślijcie kierownictwu mailem potwierdzenie wpłaty!

Zagadnienia do poczytania:

  • Krosno - zabytki, historia
  • Zamek w Kamieńcu
  • Rezerwat Prządki
  • Węglówka i wydobycie ropy naftowej
  • Zamieszańcy
  • topografia i atrakcje Pogórza Dynowskiego

Oprócz ogólnej wiedzy przeprowadzane będą zapisy na przygotowanie konkretnych zagadnień, o których opowiecie na wycieczce.

 

 

http://maps.google.com/?q=52.231978,21.007211&hl=pl&gl=pl