"Kręcą mnie Jaśliska i chodzenie na lekko" 4 - dniowy wyjazd w Beskid Niski

 
Zapraszamy Was na długi weekend w Beskid Niski, gdzie postaramy się zrelaksować, nieco pochodzić, coś obejrzeć, czegoś posłuchać, a przede wszystkim dobrze bawić (przez zabawęrozumiemy też leżenie na trawie i liczenie przelatujących bocianów). Zdobędziemy dwa okoliczne szczyty, poznamy historię kilku naprawdę ciekawych miejsc, a wieczorem czekają nas wydarzenia związane z festiwalem filmowym „Kręcą mnie Jaśliska” w Jaśliskach. Główne motto wyjazdu: nic nie trzeba, wszystko można.

 

Co zobaczymy i gdzie będziemy:

• Skansen kultury łemkowskiej w Zyndranowej
• Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tylawie
• Przełom Jasiołki (przez szczyt Ostra)
• Pustelnia św. Jana w Trzcianie
• Jaśliska – wydarzenie filmowe „Kręcą mnie Jaśliska”
• Ścieżkami Jana z Dukli (przez szczyt Piotruś)
• Koncert Zespołu Nicponie i Beskid

453046451 407532952309193 3035739014277635930 nimage00055

 

Szczegóły organizacyjne wyjazdu:

Termin: 15.08.2024 – 18.08.2024
Miejsce: Beskid Niski
Wyjazd: wspólny dojazd autami w czwartek popołudniu
Powrót: w niedzielę wieczorem
Liczba miejsc: 10 osób
Charakter wyjazdu: chodzimy na lekko, codziennie pokonujemy nie więcej niż 20 GOT (1 GOT = 1km lub 100 m podejścia w pionie).
Noclegi: 3 x chaty studenckie
Wyposażenie:
• plecak min 30 l
• wygodne buty górskie
• karimata
• śpiwór
• być może namiot (zależnie od obłożenia chat studenckich)
(Pełną listę sprzętu wyślemy zainteresowanym uczestnikom)

Koszt: ok. 450zł (składka obejmuje koszty przejazdu, transportu na miejscu noclegu, rezerwę na nieprzewidziane wydatki, częściowe koszty jedzenia) + gotówka na obiad w niedzielę
Zapisy: przez formularz
Prowadzące: Julita Sarnecka, Anna Szafrańska

DSCF4556

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl.