4- i 2-dniowy wyjazd w Beskid Sądecki „Mistrzowie Sądeckiej Rakiety"

Charakter trasy:

Zimowa, czterodniowa wędrówka przez Pasmo Radziejowej Beskidu Sądeckiego (Radziejowa – 1266 m n.p.m.). Z założenia będziemy poruszać się na rakietach śnieżnych po górach typu beskidzkiego (teren przekraczający 1200 m n.p.m.), spać w schronisku górskim na Przehybie (ok. 1140 m n.p.m.). Dwa dni chodzimy z plecakami, a dwa dni "na lekko". Posiłki przygotowujemy wspólnie - także na ogniskach.

Termin:

11–14 marca 2017 r., istnieje też możliwość wyjazdu wyłącznie na weekend 11–12 marca 2017 r. Wyjazd w nocy z piątku na sobotę (zbiórka na Dworcu Centralnym, godz. 23:00).
Powrót ok. godz. 22:00 we wtorek (trasa dłuższa) lub w niedzielę (trasa weekendowa).
Możliwość dołączenia w KRAKOWIE (w nocy z piątku na sobotę o godz. 3:00) lub na miejscu w RYTRZE (w sobotę rano o godz. 6:30).

Dla kogo:

W zasadzie dla wszystkich, którzy mają wyobrażenie, czym jest turystyka zimowa, potrafią poradzić sobie w takich warunkach i nie przeraża ich ponad 900 metrowe podejście; dla osób zapracowanych proponujemy krótszą wersję sobotnio - niedzielną, a dla tych, którzy nie mają problemów z urlopem (uczelnią, dziećmi itp.) trasę dłuższą, czterodniową.

Koszt:

Na trasie weekendowej - ok. 180 zł.
Na trasie dłuższej - około 260 przy zgłoszeniu do 23 lutego, 280 zł przy zgłoszeniu w terminie 24 lutego - 2 marca, 300 zł przy zgłoszeniu od 3 marca.
Studenci: ok. 30 zł taniej.

Koszt obejmuje: przejazd na całej trasie z/do Warszawy, noclegi w schronisku oraz fachową obsługę przewodnicką :-).
Koszt nie obejmuje: ubezpieczenia (każdy załatwia na własną rękę), produktów żywnościowych na posiłki zabranych z domu, dwóch obiadów w Szczawnicy w miejscowych placówkach gastronomicznych, wypożyczenia rakiet.
Opcje ekstra:
+45 lub +25 zł za wypożyczenie rakiet odpowiednio na 4 lub 2 dni
+10 zł za pościel w schronisku (opcja dla osób, którym nie chce się nosić śpiwora)

Prowadzący:

Mariusz „Dzidek” Pietrzak, Grzegorz Docent Tyliński oraz Maciek Qbak Kubacki

Zapisy i kontakt:

Przez formularz zgłoszeniowy: ZAPISUJĘ SIĘ

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – ostatecznie schronisko na Przehybie ma swój limit (obowiązuje zasada prior tempor, potior iure).
LICZBA RAKIET do wypożyczenia to TYLKO 20 par - nie warto zwlekać z zapisem :-)
Kontakt w razie konieczności: pietrzak.mr [ślimak] gmail [kropka] com

Trasa:

Zależna od warunków meteorologicznych, dyspozycji dnia, minimalnych błędów na progu itp. W planach jednak zdobycie Radziejowej (1266 m n.p.m.) i wszystkich sądeckich tysiącdwusetników. Na pewno zajrzymy też na Skałkę (1163 m n.p.m.).
Roboczy plan:
sobota:          Rytro – Radziejowa – Przehyba;
niedziela:       Przehyba – Szczawnica (grupa dwudniowa odjeżdża do Krakowa) – Przehyba;
poniedziałek: pętla na lekko wokół Przehyby;

wtorek:          Przehyba – zejście do doliny Grajcarka – powrót do domu.

Atrakcje:

Ośnieżone nieskazitelną bielą dumne beskidzkie szczyty; romantyczne dziewicze polany odsłaniające bezkresne panoramy w kierunku Tatr i Pienin; bukowina, co to w niej góry niebem postrzępione; górnoreglowe świerczyny wystawiające swoje ciemnozielone głowy w kierunku pierwszych promieni wiosennego słońca; potoki gwarzące pośród skał, sobotnie śpiewanki aż po kres beskidzkiej nocy, niekończące się seanse „Beskid by night” pod rozgwieżdżonym marcowym niebem, Pas Oriona i Wielka Niedźwiedzica… Rozpalimy z pewnością niejedno ognisko, a być może zajrzymy też do cerkwi. Atrakcją samą w sobie jest możliwość poruszania się na rakietach śnieżnych w dziewiczym terenie. Spędzimy też przynajmniej jeden wieczór przy gitarze i odwiedzimy słynne karpackie uzdrowisko, gdzie trochę poSzalayemy…

Co zabrać:

Szczegółową listę przekażemy zainteresowanym. Na pewno konieczne będą rakiety (możliwość wypożyczenia z zasobów SKPB dla pierwszych 20 chętnych) i kijki. Spać będziemy w schronisku na Przehybie, wskazany jest zatem śpiwór. Konieczne jest zabranie stosownych do warunków zimowych ubrań i oczywiście odpowiedniego, odpornego na przemiękanie obuwia. Pomimo, że to już prawie wiosna, warunki w górach będą zdecydowanie zimowe.

Serdecznie zapraszamy!

Zjednoczony Kolektyw Przewodnicki w składzie:
Dzidek – doktor bez docentatu;
Docent – docent bez doktoratu;
Qbak – charyzmatyczny wychowawca młodzieży.

Zima w Beskidzie Sądeckim (fot. Docent)

 

                   

Nie bądź bałwan!  Pojedź z nami i zostań Mistrzem Sądeckiej Rakiety:-) (fot. Ela Firsiuk)

 

Zgłoszenie się na wyjazd  jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa
http://www.skpb.waw.pl/wyjazdy/regulamin-wyjazdow.html.